Otulacz bambusowy

Pielęgniarki i położne od lat niezmiennie zalecają otulanie noworodków przed snem. Otulacz zapewnia poczucie bezpieczeństwa i pomaga w wyciszeniu malucha. Bycie otulonym jest doświadczeniem porównywalnym z życiem płodowym, co zapewnia dziecku komfort niezbędny do spokojnego i nieprzerwanego snu. Otulanie spiera również prawidłową integrację sensoryczną dziecka na poziomie czucia głębokiego. Może być również pomoce w walce z uciążliwymi kolkami.

Do otulania dzieci możemy wykorzystywać rożki, beciki, pieluchy lub otulacze. Jednym z najpopularniejszych obecnie jest otulacz bambusowy. Za jego wyborem przemawiają właściwości tkaniny bambusowej, która jest przyjemna w dotyku, a zarazem bezpieczna dla delikatnej skóry małego dziecka. Tkanina bambusowa jest antyalergiczna, antybakteryjna i przeciwgrzybiczna, wyróżnia się wysokim współczynnikiem chłonności (o 60% wyższym niż w przypadku tradycyjnej bawełny) oraz właściwościami samosterylizującymi. To wszystko sprawia, że otulacz bambusowy jest jedyny z najbezpieczniejszych dla Malucha. A kiedy dziecko wyrośnie już z otulania, otulacz może pozostać z Wami w roli kocyka.

Jak prawidłowo otulić noworodka?

Otulanie noworodka polega na owinięciu wokół ciała dziecka cienkiego kocyka lub specjalnego otulacza – najczęściej są to wyroby z tkanin o doskonałych właściwościach termoregulacji. Otulacz powinien ściśle przylegać do skóry, ale nie uciskać i nie krępować ruchów Maleństwa. Przy otulaniu bardzo ważne jest pozostawienie swobody w obrębie nóg tak, aby Maluch mógł je swobodnie podkruczać.

Otulacz bambusowy – Sklep Tuli_otuli

Wiedząc jak ważne jest otulanie w pierwszych tygodniach życia dziecka naszym Mamom oferujemy szeroki wybór otulaczy bambusowych o doskonałych parametrach użytkowych. W asortymencie posiadamy wyłącznie otulacze bambusowe wykonane z certyfikowanych tkanin oraz tkanin z certyfikowanymi nadrukami. Dzięki temu mamy pewność, że proponowane przez nas wyroby są bezpieczne dla delikatnej skóry noworodka. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem.

Otulacz bambusowy Łąka Otulacz bambusowy Łąka
Producent: Pink No More
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
 Otulacz/kocyk bambusowy CAMPANULA Otulacz/kocyk bambusowy CAMPANULA
Producent: Layette
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Otulacz/kocyk bambusowy CLOVER Otulacz/kocyk bambusowy CLOVER
Producent: Layette
Cena: 119,00 zł
zobacz więcej
Otulacz/kocyk bambusowy GROVE Otulacz/kocyk bambusowy GROVE
Producent: Layette
Cena: 119,00 zł
zobacz więcej
Otulacz/kocyk bambusowy HILLS Otulacz/kocyk bambusowy HILLS
Producent: Layette
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Otulacz/kocyk bambusowy LINEN Otulacz/kocyk bambusowy LINEN
Producent: Layette
Cena: 119,00 zł
zobacz więcej
Otulacz/kocyk bambusowy ORCHARD Otulacz/kocyk bambusowy ORCHARD
Producent: Layette
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Otulacz muślinowy Botanical - ecru Otulacz muślinowy Botanical - ecru
Producent: Bim Bla
Cena: 99,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium